Hepsinden

İstanbul seçimleri neden yenilendi? Seçimi kim kazanır?

Yazan resuloztas

Bu yazıyı yazdığım an itibariyle tarihler 10 Haziran 2019 olarak görünüyor çok huzur dolu ve mutluyum. Güzel ülkemde ileri demokrasinin en güzel örneklerinden birine tanık oluyorum, o kadar güzel bir demokrasiden bahsediyoruz ki kaybeden bir tarafın olmasına izin verilmiyor ve seçimler yenileniyor.

Yani bir takım muhalif kanallarda görüyorum gerçi çok fazla kalmadılar hamdolsun neymiş seçimlerde hak yeniyormuş, seçimlerde hile yokmuş.

Ya insana sormazlar mı bre gafiller hadi diyelim hile yok çalma yok dediğiniz gibi olsun utanmıyor musunuz koskoca ülkenin yüzde 50’sini üzüyorsunuz ne olacak yani tekrardan seçimler yapılsa? Ülke ekonomisine fazladan seçim masrafı gelecek yani ne olmuş? Hamdolsun ülke ekonomimiz sallansa da yıkılmaz. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış hiç mi aklınıza atasözleri gelmiyor bu kadar mı kültürümüzden uzaksınız.

Ayrıca biraz utanmanız olsa koskoca Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Devlet-ül Cihan Hazretleri Mağdur ve Mağrur Recep Tayyip Erdoğan hazretlerinin yasalara ve konumuna bakmadan mitingler yaparak vermiş olduğu hizmetleri düşünür yüzünüz kızarırdı.

Neymiş efendim her şey güzel olacakmış güldürmeyin insanı. Çıkartmışlar Ekrem diye birisini her şey güzel olacak diye konuşup duruyor. Ne olmuş yani israfı engelleyecekse neye yarayacak, cemaatlere desteği kesip oralara giden paraları halka sosyal yardım olarak aktaracak da ne olacak? İspark gibi gideri olmayan firma nasıl zarar etmiş, yahu zarar etse ne olur Akp yandaşları aç mı kalsın? Ne yani her gelen yemeyecek mi ben, sen, o hepimiz yiyecek. Neymiş rahmetli Bülent Ecevit yememiş halt etmiş yemeye vakti olmadı ki erken yaşta aramızda ayrıldı. Adam öldüğünde 81 yaşındaydı az daha vakti olsa yemeye başlayacaktı.

Hem biraz adil ve anlayışlı olmanız lazım Binali Yıldırım gibi bir başkana sahip olacağız seçilirse. Kendisi sıfır egoya sahip ve harika bir kariyer planlaması var. Başbakanlıktan, Meclis başkanlığına oradan Belediye Başkanlığına gidiyor yakında kendisi muhtar olacak. Ey cehape bak Tayyip’e muhtar bile olamaz dediniz Binali bile muhtar oluyor, çatlayın da patlayın. Hem in dedik mi iner Ali yada bin deriz biner bilemedim.

Ne olmuş yani hile karıştığını belirttikleri ve kazanmış olduklarını iddia ettikleri seçimlerin tekrarından sonra tekrar propaganda ve çamur atmaya devam etmişlerse azıcık alttan alın sizde. Ayrıca biraz kul hakkı yemekten utanmanız lazım adamlar hazırlıksız yakalandı yine atı alanın Üsküdar’ı geçmesini beklemediniz ondan oldu bunlar.

Neyse ben kaçıyorum 23 Haziran’da görüşmek üzere ey Cehape’liler. Görüşürüz her şey güzel mi olacak kötü mü kips. Zaten sizde o arada tatile gitmiş olursunuz kışında beraber ısınırız. Selametle..

Yazar hakkında

resuloztas

'91 doğumlu tarih ve sosyoloji bilimi meraklısı.

Bir Cevap Yazın